Jak otworzyć firmę zajmującą się dekorowaniem wnętrz?

Jeśli zastanawiasz się, jak założyć firmę zajmującą się dekorowaniem wnętrz, przeczytaj najpierw ten artykuł. W tym artykule omówiono wszystko, począwszy od licencji biznesowych i pozwoleń, a skończywszy na tworzeniu portfolio i działalności zorientowanej na klienta. Dowiesz się również, jak sprawić, by biznes odniósł sukces i zbudować sieć wsparcia. Po przeczytaniu tego artykułu będziesz gotowy do podjęcia kolejnego kroku. Czas zacząć marzyć o wnętrzach, które stworzysz!

Koncesje i zezwolenia

Rozpoczynając biznes związany z dekorowaniem wnętrz, musisz uzyskać kilka licencji i zezwoleń. Jako właściciel, powinieneś mieć federalny numer EIN (Employer Identification Number) i stanowy numer identyfikacji podatkowej. Numer EIN ułatwia płacenie podatków, uzyskiwanie raportów kredytowych, zatrudnianie pracowników i otwieranie firmowego konta bankowego. Numer EIN jest również przydatny, jeśli planujesz prowadzić działalność pod inną nazwą niż nazwa firmy.

Oprócz licencji na prowadzenie działalności gospodarczej, możesz potrzebować różnych innych pozwoleń i licencji na prowadzenie działalności w domu. Niektóre z nich obejmują federalny numer identyfikacji podatkowej FEIN (Federal Tax Employment Identification Number) lub dokument tożsamości ze zdjęciem. Wymagania dotyczące uzyskania licencji biznesowej różnią się w zależności od rodzaju licencji, o którą się ubiegasz. Niektóre licencje wymagają przeprowadzenia inspekcji przez wydziały miejskie. Typowe inspekcje obejmują sprawdzenie przeszłości i przepisów budowlanych.

Przed rozpoczęciem działalności w zakresie dekoracji wnętrz należy uzyskać nazwę firmy i rejestrację. Nazwę firmy można zarejestrować online lub w sekretariacie stanu. W przypadku małych firm będzie to szybki proces. Jeśli planujesz zatrudniać pracowników, możesz także potrzebować federalnego numeru identyfikacyjnego pracodawcy. Proces uzyskiwania tych pozwoleń i licencji jest łatwy i może zająć mniej niż kilka minut.

Istnieje kilka rodzajów licencji biznesowych i pozwoleń, które trzeba będzie uzyskać, aby legalnie prowadzić biznes projektowania wnętrz. Najczęściej spotykanym typem działalności gospodarczej jest jednoosobowa działalność gospodarcza. Pozwala ona właścicielowi kontrolować aktywa i pasywa firmy. Możliwe jest także zarejestrowanie nazwy handlowej pod nazwą firmy. Ponieważ rząd nie traktuje firm jednoosobowych jako odrębnych podmiotów, należy ubiegać się o licencje biznesowe i zezwolenia niezbędne do prowadzenia działalności gospodarczej.

Oprócz uzyskania numeru CO, należy zarejestrować się w celu opłacenia podatku od sprzedaży. W zależności od miejsca prowadzenia działalności możesz być zobowiązany do płacenia podatku od sprzedaży. Podatek od sprzedaży w stanie Nowy Jork wynosi 7%, natomiast lokalny podatek od sprzedaży wynosi 3/8 1%. Należy również zarejestrować się pod kątem podatków federalnych i stanowych. Jeśli planujesz zatrudnić innych pracowników, możesz zatrudnić kogoś, kto będzie pełnił funkcję zarejestrowanego agenta, aby chronić Twoje interesy.

Rozwijanie portfolio

Podczas gdy portfolio w formie drukowanej jest niezbędne przy otwieraniu biznesu dekoracji wnętrz, niezbędne jest również portfolio w formie cyfrowej. Potencjalni klienci szukają referencji od poprzednich klientów. Jeśli jesteś nowy w branży, może być trudno od razu znaleźć płacących klientów. Warto zwrócić się do przyjaciół i rodziny z prośbą o referencje. Być może będą oni w stanie polecić kogoś, z kim już współpracowałeś. Po stworzeniu portfolio możesz wykorzystać je do promocji swojej działalności.

Jeśli dopiero zaczynasz, stworzenie portfolio jest ważne. Choć nie masz takiej legitymacji jak firma projektowa o ugruntowanej pozycji, musisz pokazać potencjalnym klientom, że potrafisz tworzyć projekty dobrej jakości. Posiadanie zróżnicowanego portfolio pozwala zademonstrować różnorodność stylów i technik dekoratorskich. Pozwala także pochwalić się swoim doświadczeniem, nie zdradzając zbyt wiele o sobie. Nawet jeśli nie chcesz zarabiać na życie, możesz wykorzystać swój dom jako portfolio do budowania reputacji.

Pierwszym krokiem w budowaniu firmy jest stworzenie osobistej marki. Stworzenie tożsamości marki jest niezwykle ważne, ale ważne jest również utrzymanie spójnej estetyki wizualnej w miarę rozwoju firmy. Wszystko, co robisz, jest częścią Twojego publicznego wizerunku – od tworzenia portfolio po projektowanie atrakcyjnej strony internetowej. Dlatego ważne jest, abyś kontrolował zarówno swój wizerunek osobisty, jak i biznesowy.

Portfolio projektowe musi być reprezentatywne dla Twojej pracy. Chociaż portfolio dekoratora wnętrz może być trudne do stworzenia, powinno zawierać Twoje najlepsze prace. Powinno zawierać krótką biografię i kilka przykładowych projektów. Ponadto, powinno zawierać Twoje CV i podkreślać Twoje doświadczenie, osiągnięcia oraz godnych uwagi klientów lub marki. New York Institute of Art and Design zaleca, aby zaprezentować różne obrazy i opisać swój proces. Dla początkujących dobrym sposobem na zilustrowanie swojej wiedzy są szkice, osobiste projekty i próbki pracy ze stażu lub pracy freelancera.

Rozwijanie sieci wsparcia

Budowanie systemu wsparcia jest kluczowe dla nowych właścicieli firm. Od mentora po narzędzia biznesowe online, będziesz potrzebował ludzi, od których będziesz mógł odbijać pomysły i zapewniać wsparcie. Możesz również skorzystać z zasobów internetowych, takich jak guru startupów Startup Savant. Pomogą Ci one dowiedzieć się, jak założyć firmę, między innymi dzięki serii Startup Savant Women in Business. Zawierają one wywiady z ludźmi, którzy odnieśli sukces w biznesie, w tym z przedsiębiorcami, oraz ich rady dla początkujących.

Jeśli szukasz funduszy na działalność związaną z projektowaniem wnętrz, rozważ możliwość ubiegania się o pożyczkę biznesową. Ponieważ aby zarobić pieniądze, musisz je wydać, możesz mieć trudności z otrzymaniem zapłaty do czasu ukończenia pracy. Linia kredytowa, kredyt na rozpoczęcie działalności lub finansowanie faktur może być właściwym wyborem dla Twoich potrzeb. Te opcje pomogą Ci utrzymać równowagę finansową podczas rozwijania biznesu.

Zależnie od rodzaju otwieranej firmy zajmującej się dekoracją wnętrz, przez pierwsze kilka lat możesz potrzebować sieci wsparcia. Zatrudnienie księgowego może odciążyć Cię od wielu zadań związanych z prowadzeniem firmy, podczas gdy Ty będziesz mógł skoncentrować się na jej rozwoju. Małe firmy mogą także korzystać z programów pożyczkowych Small Business Administration. Często pomocne są także pożyczki osobiste. Należy rozważyć, jak otwarcie firmy wpłynie na relacje z przyjaciółmi i rodziną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *